هرچی بخوای داریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
     
آرشیو وبلاگ

تمرینات ورزشی شکمی در طول بارداری

چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/۱۱ :: ۱:۳۱ ‎ب.ظ ::  نویسنده : حسین شورگشتی   
تمرینات ورزشی شکمی در طول بارداری
تمرینات ورزشی شکمی در طول بارداری

 

نویسنده : آر تی رام داسی
مترجم : محمود کریمی
منبع : اختصاصی راسخون


تمرینات ملایم ورزشی شکمی در دوران بارداری ، توصیه شده است . اما آنها مثل تمرینات ورزشی شکمی روزانه ، شدید وسخت نیستند. این تمرینات به کاهش درد پشت ونگه داری فرم بدن در وضعیتی خوب کمک می کند . تمرینات ورزشی شکمی در حین بارداری ، کمک می کنند ماهیچه هایی را به کار گیرید که به شما در چرخش بدن ، پیچاندن و خم کردن آن کمک کنند . تمرینات ورزشی شکمی در حین بارداری به شما کمک می کند تا سطح انرژی را بالا ببرید و احساس بهتری داشته باشید . ورزش کمک می کند تا گردش خون افزایش یابد وپوست شما سلامت تر به نظر آید و نهایتاً تمرینات ورزشی شکمی به افزایش قدرت ماهیچه ها کمک می کند . این موجب می شود که راحت تر زایمان کنید ودوران فراغت از زایمان را پشت سر بگذارید . در زیر چند تمرین ورزشی شکمی برای دوران بارداری آمده است .

تمرینات ورزشی شکمی برای زنان باردار:

این ها چند تا از مؤثرترین تمرینات ورزشی شکمی است که می توانید در دوران بارداری انجام دهید . اما شدیداً توصیه می شود که این تمرینات را به عنوان یک مرجع بنگرید و آنها را زیر نظریک مربی انجام دهید .

انقباض شکمی :

شما برای انجام این تمرین به یک توپ نیاز دارید . حتی اگر توپ راهم نداشته باشید ، می توانید این تمرینات را با یک بالش انجام دهید . در برابر توپ تمرین کج شوید وپشت خود را هم تراز آن تنظیم کنید . در حالی که دستانتان را روی معده تان گذاشته اید ، عمیقا نفس بکشید وقتی که نفس می کشید معده وشش های خود را پر کنید . بازدم را تا خالی شدن شش هایتان انجام دهید.

خم شدن از کنار :

به حالت چهار دست و پا قرار بگیرید. کتف ها و نشیمن گاه خود را به هم نزدیک کنید وکمی فشار بیاورید ( تأکید می کنم کمی فشار بیاورید). این کار را برای طرف دیگر هم اجرا کنید .

حلقه شدن :

به پشت بخوابید وزانوهای خود را خم کنید . دست های خود را در عرض قفسه سینه تان قرار دهید . شانه هایتان را در همین حد که کتف هایتان از کف اتاق جدا شوند ، بالا بیاورید .

کج شدن لگنی :

روی پای خود پشت به دیوار بایستید . پاشنه هایتان 12تا 18 اینچ ( 30تا 45سانت ) با دیوار فاصله داشته باشد وزانوهایتان کمی خم باشد . قسمت پایین پشت خود را به سمت دیوار کج کنید تاقسمت پایین پشت شما در برابر دیوار هم سطح شود . این حالت را برای چند ثانیه حفظ کنید و سپس به حالت اصلی برگردید.

به عقب خم شدن:

در این تمرین ، به صورت عمودی روی زمین بنشینید ، به طوری که قبل از آن که روی زمین بنشینید زانوهایتان را حلقه کنید . ( احتمالاً منظور نویسنده چهار زانو نشستن بوده است . تا آن جا که می توانید به سمت عقب خم شوید . برای مدتی در این حالت بمانید .

اما چند نکته ی احتیاطی :

تمرینات ملایم ومنظم برای دوران بارداری به صورت 3باردرهفته توصیه شده است اما زنان باردار از تمرین کردن در حالت خوابیده به پشت پس از 3 ماه اول باید پرهیز کنند .همچنین از ایستادن طولانی مدت باید بپرهیزند . شدت تمرینات بر اساس حالت مادر باید فرق کند . برای کاهش خطر صدمه دیدن ، تمرینات بدون وزنه دارای ارجحیت است. از هر گونه تمرینات ورزشی که به قسمت شکم فشار بیاورد باید در دوران بارداری پرهیز کرد . در کنار تمرینات ورزشی شکمی ، یک رژیم غذایی سالم ومتوازن برای داشتن سلامتی پیشنهاد می شود . وقتی که به انجام حرکات ورزشی شکمی برای شکم خود می پردازید ، لباس های سبک وراحت بپوشید . از لباس های تنگ وچسبان باید شدیداً پرهیز شود . همچنین کفش هایی که در طی این تمرینات می پوشید نباید لغزنده باشند . از هر گونه حرکتی که به بدن شما تکان تندی بدهد ، بپرهیزید . انجام حرکات تند در حین بارداری خیلی خطرناک است . اگر شما هر گونه مشکلی مثل خونریزی واژینال ، سر گیجه ، انقباص یا حالت تهوع پیدا کردید ، سریعاً تمرین را متوقف کنید . همچنین قبل از انجام این تمرین ها باید با یک دکتر مشورت کنید . ونهایتاً این تمرینات را بدون حضور مربی یا نظارت مناسب انجام ندهید .
منبع انگلیسی مقاله: BUZZLE.COM
/

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳۸۸/٩/۱۱ | ۱:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : مظفرمیکائیلی | نظرات ()
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :