هرچی بخوای داریم
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
     
آرشیو وبلاگ

به نظر شما شرط عشق چه بود؟!

دختر جوانی آبله سختی گرفت. نامزدش به عیادت او رفت. چند ماه بعد، نامزد وی کور شد. موعد عروسی فرا رسید. مردم می گفتند: چه خوب! عروس نازیبا همان بهتر که شوهرش هم نابینا باشد. 20 سال بعد از ازدواج، زن از دنیا رفت. مرد عصایش را کنار گذاشت و چشمانش را گشود. همه تعجب کردند.مرد گفت : «من کاری نکردم جز اینکه شرط عشق را به جا آوردم.»
به نظر شما شرط عشق چه بود؟!

__________________
پاتوق ایرانیان
پنجشنبه ۱۳۸۸/٩/۱٢ :: ۶:٠۶ ‎ق.ظ ::  نویسنده : حسین شورگشتی   

یک فرمول ریاضی برای خرید بهترین هدیه کریسمس!

 
 
یک روانشناس انگلیسی با نزدیک شدن به ایام کریسمس فرمول ریاضی را ارائه کرده است که برپایه آن می‌توان در خصوص خرید بهترین هدیه سال نو برای فرزندان تصمیم گیری کرد.
خرید هدیه سال نو برای عزیزان به خصوص فرزندان یکی از دشوارترین کارهای آخر سال به شمار می‌رود. به همین منظور کلیف آرنال روانشناس انگلیسی دانشگاه کاردیف در اقدامی جالب و عجیب این فرمول ریاضی را ابداع کرده است که به کمک آن می‌توان فهمید کودکان بیشتر دوست دارند از بابا نوئل چه هدیه ای را دریافت کنند.
این روانشناس با انجام یک نظرسنجی از پنج هزار پدر و مادر انگلیسی دریافت که در 65 درصد موارد فرزندان این افراد هدایایی را دریافت می کنند که از آنها استفاده نمی‌کنند. بنابراین بهتر است که پیش از خرید هدیه برای فرزندان، والدین اسباب بازی مورد نظر را برپایه شش معیار بررسی کنند.
به گفته این محقق، برای خرید یک اسباب بازی این معیارها باید مدنظر قرار گیرند: آیا این وسیله به کودک اجازه می‌دهد که به تنهایی با آن بازی کند؟ (متغیر Pi)، یا با دیگران با آن بازی می‌کند (Po)، آیا خلاقیت کودک را تحریک می‌کند (Cr)، آیا تعاملات اجتماعی کودک را توسعه می‌دهد (S)، آیا اسباب بازی موجب تحرک کودک می‌شود (U) و یا می تواند به خواهر و برادرهای کوچکتر نیز برسد (H).
سپس به عنوان ششمین معیار والدین باید تعداد ساعاتی را که در یک هفته کودک از اسباب بازی خود استفاده می‌کند بررسی کرده و این متغیر را با شناسه T نشان دهند. همچنین باید تعداد ماههایی را که اسباب بازی مورد توجه کودک باقی می‌ماند را با متغیر L نشان داد و آن را بررسی کرد. سپس ضرب این دو متغیر را به دست آورده با متغیرهای دیگر جمع و نتیجه را به ریشه مربع هزینه (متغیر C) تقسیم کرد.
به این ترتیب فرمول زیر به دست می‌آید:
TxL+Pi+Po+Cr+S+U+H تقسیم بر ریشه مربع C
نتیجه این فرمول درصد قابل استفاده بودن اسباب بازی را تعیین می کند که در مورد هر کودک متفاوت است.
براساس گزارش فاینشال تایمز، کلیف آرنال در این خصوص اظهار داشت: "می‌دانیم که امسال فشار مالی بالایی بر روی والدین برای خریدهای سال نو وجود دارد. به همین دلیل ما می‌خواهیم نشان دهیم که خرید یک اسباب بازی مفید تنها به قیمت بالای آن وابسته نیست بلکه مهم قابل استفاده بودن آن است. با استفاده از این فرمول می‌توان به اسباب بازیهای مفید با قیمت بسیار پایین رسید."


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳۸۸/٩/۱٢ | ٦:٠٦ ‎ق.ظ | نویسنده : مظفرمیکائیلی | نظرات ()
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :